Kadra

Naszą kadrę tworzą nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym. To zgrany zespół kreatywnych wychowawców, dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę w przedszkolu. Nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez aktywny udział w warsztatach, kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych. Kadrę przedszkola tworzą: dyrektor przedszkola, psycholog, logopeda, wykwalifikowani nauczyciele pedagodzy, nauczyciel języka angielskiego, instruktor zajęć: muzyczno-rytmicznych, gimnastyczno-korekcyjnych.


PATRYCJA LECIEJ - właściciel Uniwersytetu Najmłodszych "Sorbonka". Instruktor zajęć z kinezjologii edukacyjnej, bajkoterapii, Metody Dobrego Startu.

Wykształcenie: filozof, specjalista etyki komunikacji oraz kreowania wizerunku, prawnik.

Sentencja zawodowa: "Życie dziecka to po prostu zabawa, w której są odpowiednie reguły - każda zabawa MUSI je mieć, po to aby dorosłość była odpowiedzialną pełnią szczęścia..."

Przez 3 lata pracowała w prywatnej szkole języka angielskiego dla dzieci "ABCSchool" jako animator zabaw z językiem angielskim dla dzieci. Współautorka pomysłu Szkoły dla Rodzica - Kreatywny Rodzic, warsztatów przygotowujących do roli rodzica, jak i umacniających pozycję rodzica jako autorytetu dla dziecka. Pisze opowiadania - bajki filozoficzne dla dzieci i rodziców, w których kładzie nacisk na wprowadzanie etyki i estetyki do życia dziecka poprzez zabawę i rozmowę, kształtowanie poprawnych relacji dziecka ze społeczeństwem, kształtowanie poprawnej komunikacji i rozwój emocjonalnej strony inteligencji.


W uniwersytecie dla najmłodszych "Sorbonka" prowadzi zajęcia z etyki i estetyki, zajęcia z kinezjologii edukacyjnej, metody dobrego startu, bajkoterapii oraz zajęcia z komunikacji. Ciocia Patrycja gotowa na najbardziej zwariowane zabawy rozwijające wyobraźnię. Pomysły na zabawy z dziećmi czerpie z pedagogiki zabawy, MDS Marty Bogdanowicz, Klanzy czy Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Uważa, że dziecko powinno poznawać świat całym sobą i ma prawo do popełniania błędów, ponieważ właśnie dzięki temu rozwija się i zdobywa nowe umiejętności.

Szczęśliwa mama Antosi. Prywatnie lubi jeździć konno z córką.


URSZULA LECIEJ - dyrektor edukacyjny Uniwersytetu Najmłodszych "Sorbonka"  Wychowawca grupy starszej.

Wykształcenie: Nauczycielka (wychowanie przedszkolne - specjalizacja I stopnia), politolog, a także specjalista zarządzania oświatą.

Sentencja zawodowa: "Serce pojemne, jak przedwojenna szafa."

Przez 35 lat pracowała w  zawodzie nauczyciela wychowania przedszkolnego, w tym 15 lat jako dyrektor placówki samorządowej (Przedszkole Samorządowe nr 48 w Gdyni). Współautorka pomysłu Szkoły dla Rodzica oraz autorka programu zajęć adaptacyjnych dla dzieci, zajęć z prawidłowej komunikacji odbywających się w Centrum Rozwoju "Sorbonka".

W "Sorbonce" prowadzi edukację przedszkolną, zajęcia rozwijające i adaptacyjne dla dzieci oraz warsztaty z komunikacji.
Gotowa zawsze na przyjęcie w ramiona dziecka, które czuje się skrzywdzone, samotne lub po prostu tęskni za najbliższymi... 
Ciocia Ula wytłumaczy co odkrył Einstein, dlaczego Beniamin Franklin puszczał latawce lub dlaczego Newton przesiadywał pod jabłonką, czym są dobre maniery i że nauka może być wspaniała i ciekawa; pełna wrażeń.

Prywatnie lubi spędzać czas z wnukami i z dobrą książką.

DOROTA BORK- wychowawca grupy żłobkowej - dzieci w wieku 1 - 3 lat

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

 s
entencja zawodowa: "Uśmiech dziec­ka ma cu­downą moc - roz­ga­rnia wszys­tkie czar­ne chmu­ry i nie sposób go nie odwzajemnić"

Jest osobą cierpliwą, otwartą, spontaniczną, obowiązkową i komunikatywną. Pokazuje dzieciom jak wiele radości, może przynieść nauka przez zabawę. Poprzez odkrywanie i doświadczanie, pragnie przekazać swoim wychowankom to, co w życiu najważniejsze.

Poprzez zabawy teatralne i przygotowywanie z dziećmi Kreatywnych Spektakli, dzieci wprowadzane są w świat bajek i baśni. Dzięki zabawie w teatr dzieci, uczą się prezentować swoje umiejętności przed publicznością poprzez ekspresję i ruch.

Szczególnie interesuje się zagadnieniem opóźnionego rozwoju mowy u dzieci i komunikacją pomiędzy dziećmi.Copyright by Anonymousi & Annonygus